środa, 5 lutego 2014

Silna wola!

Hej!


Dzisiaj przychodzę do Was z notką na temat silnej woli. Przydaję się ona, np. na diecie. Ja cały czas chcę przejść na dietę, ale nie mogę ze względu na to, że w ogóle nie mam tej silnej woli. Zawsze jak mam wolne to sobie ustalam wieczorem, np. że wstanę o 10 zjem coś, poćwiczę potem posprzątam i wyjdę gdzieś. Jednak zawsze wychodzi tak, że wstaję o 12, nie ćwiczę tylko siedzę na komputerze i coś oglądam.
   

O dziwo silną wolę można wyćwiczyć!
Oto kilka prostych sposobów, abyście mogli oprzeć się pokusie :)

  • planuj to co będziesz robić, np. wieczorem, na następny dzień, itp,
  • bądź pewny/a siebie 
  • odpocznij, wyśpij się, daj odpocząć swojemu umysłowi 
  • jeśli masz problem, np. z podjadaniem to zajmij się czymś co odciągnie od tego uwagę, ponieważ podjadanie jest efektem nudy
  • pomyśl po co tak na prawdę, np. palisz jeśli to jest niezdrowe dla ciebie
Ja dopiero staram się ćwiczyć silną wolę, ale uwierzcie mojej silnej woli praktycznie nie ma, ale mam nadzieję, że niedługo to się zmieni :))
   

Jak tam wasza silna wola? Potraficie sobie odmówić ulubionej rzeczy? Zgadzacie się z moją opinią?

7 komentarzy:

  1. Hej! Widzę, że zaczynasz blogowanie! :) Powodzenia. Miło czyta się to co napisałaś :) Zaobserwuję twojego bloga i mam nadzieję, że się odwdzięczysz :) Zapraszam!
    Jeśli chcesz to możemy udostępnić swoje blogi w następnym poście który napiszemy. W sposób, że ja zaproszę do odwiedzenia twojego bloga a ty mojego ;) Jeśli tak chcesz to napisz u mnie!

    http://beoptimisticccccc.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. cudne zdjęcia! :)
    co powiesz na wspólną obserwację? :)
    jucia-juucia.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja odkąd zaczęłam bigać, trenować to chyba znacznie poprawiła się moja systematyczność i też wzrósł poziom właśnie owej silnej woli :-)

    OdpowiedzUsuń
  4. ja już obserwuję, licze na ciebie c;
    http://wszystko-to-co-modne.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. Ooo .. moja imienniczka! :) Z moją silną wolą to tak różnie, bardzo dobre rady i ładne zdjęcia :)
    Jeśli masz ochotę to może wspólna obserwacja?
    Śliczny design *-* Bardzo podoba mi się Twój blog :)
    Miłego wieczoru !

    veniice.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń