niedziela, 26 stycznia 2014

Uzależnienia!

Hej!

Stwierdziłam, że poruszę dosyć trudny temat mianowicie uzależnienia! Uzależniony od czegoś jest praktycznie każdy, np. od słodyczy, sportu,jedzenia, itp.Być od czegoś uzależnionym to brak umiejętności zachowania umiaru w danej dziedzinie. Są groźne uzależnienia i te mniej szkodliwe dla naszego zdrowia.

Komputer, telewizor, telefon- to coraz częściej spotykane uzależnienia wśród dzisiejszej młodzieży. Siedzenie całymi dniami i nocami przed ekranem, nie jest zbyt zdrową formą spędzania wolnego czasu.
Sama uważam, że jestem w jakimś stopniu od tego uzależniona, ale potrafię wyjechać gdzieś na tydzień lub dwa i nie mieć żadnej z wymienionych wcześniej rzeczy w ręce. Jednak gdy jestem w domu to często siedzę cały dzień, a nawet noc przed monitorem.


Palenie- niedawno zrobiła się moda na rzucanie wśród dorosłych ludzi najczęściej po czterdziestce. Jest to niewątpliwie dobra rzecz, jednak zrobiła się również moda na palenie w wieku 15,16,17 lat. Jest to moim zdaniem totalna głupota. Po co niszczyć sobie zdrowie, wyrzucać tyle pieniędzy w błoto?!

Narkotyki- chyba najgroźniejsze uzależnienie, z którego wydostanie się to istna męczarnia. Bez wsparcia bliskiej osoby, np rodziny, żony, itp, nie ma praktycznie szans na wydostanie się z tego nałogu, Gdy popadnie się w to 'bagno' jest się praktycznie skończonym, nie ma się ochoty do życia, nie ma się środków do życia, każda zdobyta złotówka idzie na narkotyki. Ludzie żeby zdobyć dla siebie to okropieństwo są zdolni zrobić wszystko. Wiem to z własnego doświadczenia. Mam w rodzinie osobę, która boryka się z tym problemem już około 4 lata i nie jest jej łatwo, ale próbuje i to jest ważne.

Alkohol- to jest równie ciężkie uzależnienie. Po alkohol sięgają osoby, które mają ze sobą problem, które nie mogą sobie poradzić w życiu. Zatapiają w nim swoje smutki. Po nim człowiek staje się agresywny, nie jest sobą. Jest to zguba. Z alkoholizmu również bardzo ciężko się wydostać. Niestety trzeba dodać, że za alkohol biorą się osoby już w podstawówce.

Są jeszcze uzależnienia, np. od słodyczy(czekolady), ale są one mniej szkodliwe niż wyżej wymienione. 
Z każdym uzależnieniem trzeba walczyć i z każdego da się wyleczyć. Trzeba jedynie chcieć, bo chcieć to móc. Oczywiście jest to tylko moja opinia i nie każdy myśli tak jak ja :)


Zgadzacie się z moją opinią na temat uzależnień? Byliście od czegoś uzależnieni? 

8 komentarzy:

  1. Owszem, zgadzam się z Twoją opinią na temat uzależnień! Ja na szczęście byłam tylko uzależniona od chipsów, :))

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. zaraz popadaniesz w nałóg od telefonu haha :D

      Usuń
    2. Hahahahaha, mam nadzieję, że nie :))

      Usuń
  2. Ja jestem uzależniona jedynie od szczęścia <3
    Obserwuje i zapraszam <3

    http://swiatjodi.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  3. ja jestem uzależniona od słodyczy XD

    Masz może ochotę na wspólną obserwację?

    OdpowiedzUsuń
  4. Święte słowa :)

    Obserwuję :)
    http://powodzeniaveronica.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. Zgadzam się, a co do moich uzależnień to z pewnością słodycze :D
    nataa-liiaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. chetnie poobserwuje.

    http://xoprimaxo.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń